Супериорен квалитет
23Години на искуство, супериорен квалитет
Нови дупчалки за невидено искуство
Нови дупчалки за невидено искуство
Одлични индустриски алатки за сечење
Одлични индустриски алатки за сечење
Различни категории, само за иновации
Различни категории, само за иновации
Надвор од границите, чекор понапред
Надвор од границите, еден чекор понапред
X
 • 1999 година

  Година на основање

 • 30000

  Број на клиенти

 • 500

  Проекти

Koocut

За НАС

KOOCUT Cutting Technology (Sichuan) Co., Ltd. е основана на 21 декември 2018 година. Инвестиран е 9,4 милиони УСД Регистриран капитал и вкупна инвестиција проценета на 23,5 милиони УСД.од страна на Sichuan Hero Woodworking New Technology Co., Ltd. (исто така наречена HEROTOOLS која е основана во 1999 година) и партнер од Тајван.KOOCUT се наоѓа во провинцијата Сечуан во индустрискиот парк Крос-Стрејт Тианфу Нова област.Вкупната површина на новата компанија KOOCUT изнесува близу 30000 метри квадратни, а првата површина за изградба е 24000 метри квадратни.

Прочитај повеќеповеќе_икона

За прашања за нашите производи или ценовник

ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и ние ќе стапиме во контакт во рок од 24 часа.

истрага

ЗОШТО ДА ОДБЕРЕТЕ НАС

 • Премиум челично тело
 • Лемење со сендвичи UMICORE
 • CERATIZIT карбид
 • прод3
 • прод5
 • прод1
 • Премиум челично тело

  Во KOOCUTTOOLS, знаеме дека висококвалитетните алатки доаѓаат само од врвни суровини.Челичното тело е срцето на сечилото, во KOOCUTTOOLS изберете Германија Thyssenkrupp 75CR1, извонредните перформанси на замор од отпор ја прават работата постабилна и овозможува подобар ефект на сечење и издржливост.

 • Лемење со сендвичи UMICORE

  Ние користиме лемење со сендвич UMICORE.Автоматското лемење со специјална смеса за лемење „сендвич“ од сребро-бакар-сребро дава одлични резултати и ги намалува шансите за неуспешно заварување.Дополнително, оваа комбинација на метали е критична за време на лемењето бидејќи челичната каросерија и забите со врвови од карбид се загреваат и ладат.Тие се шират и се собираат со различни стапки.Слојот од бакар делува како тампон и го спречува пукањето на карбидот за време на собирањето на олади.

 • CERATIZIT карбид

  Ние користиме оригинален LUXEMBURG CERATIZIT карбид, HRA 95. Јачината на попречно кинење достигнува до 2400Pa и ја подобрува отпорноста на карбидот на корозија и оксидација.Карбид супериорна издржливост и издржливост подобри за честички, МДФ, сечење.Животниот век е повеќе од 30% во споредба со вообичаеното сечило за пила од индустриска класа.Добиваме авторитет CERATIZIT да користи оригинално ЛОГО на сечилото и пакувањето на пилата.

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.